Kdo jsem?


Jmenuji se Lukáš Makovička. Někteří mě ovšem znají pod přezdívkou Viper. Je mi 26 let a pocházím z Prahy. Sám sebe hodnotím jakožto realistického optimistu. Moc rád jsem mezi lidmi a jedním z důvodů, proč tomu tak je, je bezesporu to, že jsem dosti ukecaný.


Co dělám?


Aktuálně jsem čerstvě dostudoval obor Architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a nyní se hodlám vrhnout do praxe. Předtím jsem ukončil maturitou střední vzdělání na osmiletém Menza gymnáziu. A ještě předtím jsem chodil na ZŠ Vlastina na Praze 6. No a ještě předtím jsem chodil do Žluté školky, která stojí na konci naší ulice. :-)

Co se výdělečné činnosti týče, vedle poctivého a řádného studia jsem příležitostně psal články, které většinou doplňuji vlastními fotografiemi. Takovéto mé články už vyšly v časopisech Lidé a země, Juicy, či Pevnost. Také jsem už ale přispíval svými fotografiemi samostatně kupříkladu pro MF DNES, Právo nebo pro ČTK. Od léta 2009 jsem držitelem novinářské karty.


Zájmy a koníčky?


Na prvním místě bych určitě zmínil fotografování (jeden z důvodů pro vznik dřívější verze tohoto webu). Fotografuji spíše dokumentačně - fotím různé akce a události, které se v mém okolí odehrávají, či kterých jsem svědkem. Nebráním se ovšem ani žádným „rádoby-uměleckým“ či experimentálním pokusům.

Na druhém místě mých koníčků bych zmínil dřevárnu a LARP. Pokud nevíte, o co jde, stačí se kouknout do Galerie. Věřím, že zde fotografie napoví víc, než pouhá slova.

No a na slavnostním třetím místě bych rád usadil snad všechno ostatní - lyže, snowboard, windsurfing, počítač, hraní na kytaru, tanec, lukostřelbu... Je toho spousta a spousta. Taky bych asi měl zmínit „setkávání se s přáteli“, což je vlastně taky takový příjemný koníček.